Lüks Konut Satışını Hızlandıran Yöntemler Nelerdir?

Lüks konut satışını hızlandıran yöntemler ile birçok kişi satışlarını arttırabilmeyi başarmıştır. Bilindiği üzere lüks konutları satmak, diğer daire tipi evleri satmaya nazaran biraz daha zordur.

Zaman ve sabır gerektiren bu süreci hızlandırabilmek için belli başlı yöntemler benimsenebilir. Doğru bir strateji oluşturulduğu takdirde, daha hızlı bir şekilde lüks villa satışı yapabilmek mümkün olacaktır.

Lüks Konut Satışında Hedef Kitleye Ulaşmanın En İyi Yolları Nelerdir?

Son yıllarda ülkemizde lüks konut tipinin günden güne artış gösterdiği bir gerçektir. Bu konutlara olan ilginin bu denli artması emlak danışmanlarını da bu alana yönlendirdi. Lüks konut kullanımının sahibine bir seçkinlik getirdiği ve prestij kattığı bilinen bir gerçektir.

Satışlar daha farklı bir müşteri portföyü üzerinden yapıldığından lüks konut satışını hızlandıran yöntemler belirlenmeli ve müşteri özellikleri iyi araştırılmalıdır. Müşteri kitlesinin daha sorgulayıcı ve detaycı oluşu kimi zaman satışı zorlaştırabilmektedir.

Lüks konut satışı öncesinde mutlaka müşterinin iyi tanınması gerekecektir. Konut satışında hedef kitleye erişim son derece önemlidir. Hedef kitle hakkında bilgi sahibi olunduğunda, emlak danışmanının veya konut sahibinin işi bir hayli kolaylaşır.

Müşteriyi tanırken ilk olarak araştırmanız gereken kriter elbette ki yaş bilgisidir. Gençler lüks konutlar içerisinde daha akıllı konutlar tercih edebileceklerdir. Orta yaş grubunda ise konforlu ve güvenli yaşam alanları revaçtadır. İleri yaş grubu ise daha çok doğa ile iç içe olabilmeyi dilediğinden, bahçeli yapılara yönelebileceklerdir.

Müşterinin meslekleri de satış konusunda yol gösterici olabilir. Yakınlarda bir hastane ya da okulun var olması, bölgeye doktor veya öğretmen çekmenizi kolaylaştırır. Bölgede yönetici ve prestijli iş sahiplerinin bulunması, hedef kitlenin de o yönde olmasına yardımcı olacaktır.

Bir ev ortalama ne kadar sürede satılır kısmında süre vermek olanaksızdır. Ancak lüks konut satışını hızlandıran yöntemler arasında yer alan bir diğer kriter doğru pazarlama stratejileri oluşturmaktır.

Satılık havuzlu villa gibi lüks konutlar genellikle pahası yüksek yapılar olduğundan, pahasının ederine sahip olduğunu kanıtlamak gereklidir. Bunun için ilk olarak konutun değerini öne çıkan resimlerden ve görsellerden yararlanılmalıdır. Bunun yanında video ile içeriği zenginleştirmek, önemli bir pazarlama stratejisidir.

Sosyal medya mecraları doğru ve etkili kullanıldığı takdirde, hedef kitleye ulaşma imkanı da yüksek olur. Yine konutu güzel pazarlayacak özelliklerini açığa çıkaran metinler oluşturmakta doğru bir adım olabilecektir.

Ancak kullanılan tüm bu yöntemler için yüksek çözünürlüğü bulunan cihazlara ihtiyaç duyabilirsiniz. Unutulmamalıdır ki, bir fotoğrafı ve videoyu ilgi çekici yapan yalnızca konutun içeriği değil aynı zamanda yüksek çözünürlük ile sunulması olacaktır.

Lüks konut satışını hızlandıran yöntemler arasında gösterilen pazarlama stratejilerinde bir diğer güçlü aracınız dikkat çeken bir web sitesi olabilir. Birden fazla lüks konutun gözler önüne serildiği, kaliteli fotoğraflar, güzergah ve benzeri konut bilgilerinin yer aldığı bir web sitesi müşteriyi adeta mıknatıs gibi çekebilir. Bu konuda Mood Real Estate sizin için en uygun web siteleri arasında yer almaktadır.

Emlak sektöründe lüks konut satışını hızlandıran yöntemler arasında bir diğeri birçok insanla irtibat halinde kalmaktır. İnsanlar, genelde ilgi alanları kendi gibi olan bireyler ile iletişimdedir. Buda demek olur ki var olan bir müşteriniz, bir yakınının da müşteriniz olmasını tetikleyebilir.

İstanbul’da lüks konutlar içerisinden satış yapmak isteyen emlak danışmanları mutlaka eski müşterileri ile iletişim halinde kalırlar. Lüks konut sektöründe müşteriler birbirinin referansı ile hareket edeceğinden emlak danışmanından destek almak sizler için oldukça etkili olacaktır.

Lüks Villa Satışı İçin Fiyatlandırma Stratejileri Nelerdir?

Lüks konut satışını hızlandıran yöntemler arasında sonuncusu kuşkusuz lüks konut piyasasına hakim olunmasıdır. Satışta başarılı olmak ve kazançlı çıkmak için mutlaka hizmet verilen bölgenin fiyat bakımından nabzının tutulması gerekecektir.

Lüks konut piyasasında bir fiyat aralığı oluşturmak elbette ki mümkün olamayacaktır. Bu noktada mutlaka lüks konutların özellikleri, iç dizaynı, sahip olduğu bağımsız alanlar gibi kriterler baz alınmalıdır. Sonrasında ise ortaya çıkan kategoriler üzerinden bir fiyat aralığının oluşturulması gerekecektir.

Bir müşteri kitlesi ile karşı karşıya gelindiğinde lüks konutların fiyat aralığı ve özelliklerine dair yetkin bilgi sahibi olunması, elbette müşteriyi etkileyecektir. Bunun yanı sıra piyasa şartlarında bir fiyat belirlenmesi satışın daha kolay olmasını sağlayacaktır. Piyasanın çok altında kalması ise müşteriyi şüpheye düşürebilmekte ve satışın olmasını önleyebilmektedir.

Lüks konut satışını hızlandıran yöntemler için bir satış stratejisi oluşturmak isteniyorsa ilk olarak ilanı bulunan, var olan konut ile benzerlik gösteren konutlar fiyat açısından değerlendirilmelidir. Bunun yanında kısa zaman içinde satılan, satılacak konut ile özellik bakımından benzerlik gösteren konutların fiyatları da araştırılmalıdır.

Tüm bilgiler incelendikten sonra müşteriyi ikna edecek, kolay dikkat çekecek hedef fiyat belirlenmelidir. Konutun diğer konutlar içerisinde makul ve gerçekçi bir fiyat aralığına sahip olması, müşterinin satıcıya güvenmesine ve kolayca tercih etmesine neden olabilecektir.

Listeleri Karşılaştır

Karşılaştırmak