HAKKIMIZDA

Hikayemiz

Gayrimenkul sektöründeki geçmişimiz ve serüvenimiz; 1999 yılında kurucu ortağımız Alper Sözkesen ile Nişantaşı Century 21 şubesinde başlamıştır. Başarı ve ödüller ile geçen 4 yıllık deneyimin ardından Alper Sözkesen; Century 21 Yeniköy şubesi ile boğaz bölgesinde uzun yıllar hem sektörde hem boğaz hattında deneyim ve tecrübe edinerek aynı zamanda lüks konut pazarına adım atmıştır.

Kendi markası ile birlikte kendi gayrimenkul firmasını kurarak ideal gayrimenkul pazarlama hizmetlerini vermeyi amaçlayan Alper Sözkesen; 2008 yılında Göktürk bölgesinde Access Gayrimenkul’ü kurmuştur. Access Gayrimenkul; Göktürk’ün ana caddesi olan İstanbul Caddesi’nin en merkezi konumunda, faaliyetlerini ve bölge liderliğini sürdürmeye devam eden lüks konut pazarlamasında uzman bir şirkettir.

Dünya genelinde etkisini gösteren Covid-19 pandemisi 2020 yılında; yapısı gereği Göktürk başta olmak üzere güzel bir ev sahibi olmanın ne kadar öncelikli ve değerli olduğunu göstermiştir. Özellikle bahçeli ve lüks konutlara doğan talep Göktürk bölgesinin yeşillikler ile dolu yatay mimariye sahip olması nedeniyle yoğun bir şekilde hissedilmiştir. Günümüzde bölgeye olan yoğun talep devam etmektedir.

Mood Real Estate; Access Gayrimenkul firmamızın bir iştiraki olarak Gökalp Sözkesen tarafından Dünya açısından bu denli zor bir dönemde, 2021 yılının ilk çeyreğinde kurulmuştur. Öncelikle ülkemize ardından da Dünya’ya yenilikçi ve kaliteli lüks konut pazarlama hizmetlerini yayarak büyümeye ve gelişmeye açık olan Mood Real Estate; serüvenine İstanbul genelinde başlamıştır.

Vizyon ve Misyonumuz

Özellikle ülkemizde ve aynı zamanda Dünya’da gayrimenkul sektörüne bakış açısı kimi kesimler tarafından oldukça olumsuzdur. Gayrimenkul sektörüne karşı oluşan ön yargının sebebi; kimi zaman gayrimenkul meslektaşlarımız tarafından kimi zaman da müşterilerin özel taleplerinin karşılanabilir olmamasından kaynaklanabilmektedir. Taraflar; bu zorlu süreçte karşılıklı anlayış normlarına uygun olarak davranmalıdır.

Konut seçimi ve alım süreci bir çok insan açısından bakıldığında hayatlarının en büyük yatırım aracı olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca özellikle yaşamak için seçilen konutlar oldukça duygusal karar aşamalarından geçilerek; büyük bir yatırım karşılığında verilmektedir. Konut seçimi; hem maddi hem de manevi alınacak kararlar doğrultusunda şekillenmiş bir yatırım aracıdır.

Ülkemizde genellikle nitelik sahibi olmayan kişilerin gayrimenkul danışmanı olduğu kanısı yaygın olarak benimsenmiş olsa da bu argüman oldukça yanlıştır. İnsan hayatının en büyük yatırım aracı olan gayrimenkul ve gayrimenkullerin pazarlamasının profesyonellerin elinde olması şarttır. Ülkemizde yaşanmışlıklar ve deneyimlerden dolayı oluşmuş olan ön yargıların kırılması ise yine bizim elimizde olacaktır.

Mood Real Estate olarak vizyonumuz; öncelikle ülkemizde yenilikçi ve uzman lüks konut pazarlama hizmetlerini benimseyerek gayrimenkul sektöründe yüksek standardı yakalamaktır. Misyonumuz; sektörümüze karşı yıllardır süregelen ön yargıları yıkarak belki de en önemli yatırım aracımızın pazarlama hizmetlerini güvenilir ve uzman kişiler ile sizlere sunmaktır.

Gündemden Haberler

Gayrimenkul ve iş dünyasında neler oluyor ? Sitemizi daha yakından takip ederek gündem hakkında yazılarımıza ulaşabilirsiniz. İhtiyacınız olan ne varsa portalımızda mevcuttur.

Listeleri Karşılaştır

Karşılaştırmak